درباره شرکت نور پرتو آزمای بینا

به دنبال اعلام نیاز و درخواست شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در سال 1392، برای نخستین بار طراحی و ساخت شعله‌بین فرابنفش (UV Flame Detector) در سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف آغاز گردید که ثمره آن نصب چندین شعله‌بین در واحد گندله سازی آن شرکت بود.

به منظور تامین نیاز شعله‌بین در صنایع داخلی از جمله نیروگاه‌های برق حرارتی، پتروشیمی‌ها، پالایشگاهها و صنایع معدنی، بررسی و مطالعه فنی برترین محصولات موجود در بازار جهانی انجام و مدل مناسب انتخاب شد. طراحی، ساخت و گسترش این زمینه کاری در سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف در نهایت منجر به ایجاد “شرکت نور پرتو آزمای بینا” و واگذاری دانش فنی و زمینه کار شعله‌بین به این شرکت شد و سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف نیز یکی از سهامداران عمده آن گردید.

این شرکت به لطف بهره گیری از متخصصین مجرب و با سابقه در رشته های فوتونیک، برق و مکانیک و به پشتوانه دانش و تجربه بیش از سه دهه طراحی، ساخت و مدیریت سیستم های پیشرفته الکترواپتیکی، موفق به طراحی، تولید و نصب بیش از یکصدو پنجاه دستگاه شعله‌بین و تجهیز چندین واحد صنعتی از جمله نیروگاه برق حرارتی شهید رجایی، شرکت پتروشیمی خراسان ، پتروشیمی مبین عسلویه ، نیروگاه برق حرارتی سهند وشرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا – توگا گردیده است.